Wystawa pt. BLOKI

Koszalińska Biblioteka Publiczna zaprasza do Galerii Region, gdzie można zobaczyć wystawę pt. "BLOKI" Macieja Mazurkiewicza.

Projekt „BLOKI” to cykl prac upamiętniających charakterystyczną architekturę Koszalina. Inspiracją do realizacji projektu są wieżowce oraz bloki, które stanowią nieodłączny element krajobrazu miasta. Obrazy wykonane zostały techniką sitodruku.

Maciej Mazurkiewicz - ukończył Instytut Wzornictwa na kierunku Komunikacja Wizualna, zajmuje się malarstwem abstrakcyjnym, w którym używa sitodruku oraz szablonów jako nośnika do odbijania wzorów.

Wystawa dostępna będzie dla odwiedzających do 4 czerwca 2022r.

Projekt realizowany w ramach stypendium Miasta Koszalina w zakresie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i opieki nad zabytkami w 2022 r.

Maciej Mazurkiewicz i Barbara Wysmyk przy plakacie promującym wystawę