„Wodecki. Tak mi wyszło” - Kamil Bałuk, Wacław Krupiński

Zbigniew Wodecki. Człowiek instytucja. Przede wszystkim: wokalista, muzyk multiinstrumentalista (skrzypce, trąbka, fortepian), kompozytor, aranżer. Książka ta to autobiograficzna rozmowa Zbyszka z Wacławem Krupińskim, połączona z reporterską opowieścią Kamila Bałuka o artyście i jego przebojowym „powrocie” na scenę w 40 lat od debiutu. Współpraca Wodeckiego z Mitch & Mitch zaobfitowała bowiem wskrzeszeniem utworów z jego zapomnianej, debiutanckiej płyty oraz zapoczątkowała na nowo Zbyszkomanię, ze zdwojoną siłą.

Jako uzupełnienie lektury polecam dodatkowo ostatni album Wodeckiego, wydany w 2015 roku przez Lado ABC jako płyta CD+DVD „1976: A Space Odyssey” – niesamowity koncert zarejestrowany w Studiu im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, dzięki wsparciu Programu 2. Polskiego Radia, w towarzystwie Mitch & Mitch oraz z udziałem 43-osobowej orkiestry.

Brakuje nam Ciebie, wujku.

Ewa Rybak
Bibliotekarka