„Wszyscy jesteśmy cyborgami. Jak internet zmienił Polskę” - Michał R. Wiśniewski

„Wszyscy jesteśmy cyborgami. Jak internet zmienił Polskę” to reportaż, który jest bliski moim własnym doświadczeniom, jak również doświadczeniom większości społeczeństwa wychowanej w erze Internetu. Od ludzkości siedzącej kiedyś przed telewizorem, do ludzkości siedzącej teraz przed komputerami, laptopami i smartfonami. Sam byłem świadkiem narodzin Internetu i rozwoju elektroniki, całkowicie mnie to pochłonęło. Po uzyskaniu dostępu do Internetu w latach 90, całe moje życie się zmieniło. Wszystkie media na wyciągnięcie ręki, a z czasem było coraz lepiej i więcej. Internet nauczył mnie angielskiego, poznałem kulturę innych krajów, pokazał mi zarówno okropne jak i cudowne rzeczy, stałem się jego częścią na zawsze. A kultura Internetu - dla wielu hasło to brzmi jak dowcip, ale jego kultura jest tak ogromna i zróżnicowana, że wpływa nawet na wybory prezydenckie w USA. Oczywiście, nie wszystko jest tak cudowne i doskonałe: fake-newsy, tragedie, ale i zarazem ogromna wolność i prawdziwy dziki zachód. Spojrzenie na globalny internet jak i również nasz własny polski, znajdziemy w tym intrygującym reportażu.

Polecam!

Piotr Świerczyński