Joanna Bator podczas spotkania.

24 listopada gościnią Koszalińskiej Biblioteki Publicznej była pisarka Joanna Bator.

Autorka podczas inspirującej rozmowy z Piotrem Pawłowskim opowiadała o swojej twórczości literackiej. Prowadzący poruszał wątki zawarte w książkach Joanny Bator nawiązując do jej młodości oraz związków z Dolnym Śląskiem.

Sama autorka mówiła też o swoich początkach, inspiracjach i szukaniu talentu, który odnalazła w odległej Japonii. Nie ma wątpliwości, że podobnie jak tka historie w powieściach, tak buduje zdania przemawiając do zgromadzonej publiczności.

Wydarzenie było wspaniałą intelektualną przygodą pozostawiającą słuchaczy z głodem czytania. Dziękujemy autorce za tak mądre spotkanie, a Państwu za obecność, aktywność i ciekawe pytania.

Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach w KBP!

Fragment Wstępu z książki „Japoński wachlarz”:

„W 2002 roku kulturoznawczyni Joanna Bator przyjeżdża do Japonii na swoje pierwsze stypendium w Tokyo Institute of Technology. Po kilku powrotach w 2011 z Japonii wyjeżdża Joanna Bator – pisarka. To właśnie w Tokio powstaje jej debiutancka Piaskowa góra, powieść przełomowa dla samej autorki i współczesnej polskiej literatury, a także Ciemno, prawie noc, książka nagrodzona Literacką Nagrodą Nike.

Ale pierwszy był Japoński wachlarz, zbiór reportaży uhonorowanych Nagrodą im. Beaty Pawlak. To zapis spotkań, zachwytów i olśnień, ale też próba odpowiedzi na pytania, które rodzą się w codziennych spotkaniach z Innym. Książka – niezwykły osobisty przewodnik bez którego nie sposób zrozumieć współczesnej Japonii.

Oddaję w ręce Czytelników kolejne wydanie książki, która jest zapisem największej i najważniejszej podróży mojego życia. W sumie spędziłam w Japonii cztery lata, ale pierwsze dwa, podczas których pisałam Japoński wachlarz, miały szczególny urok nowości i pozostały w mojej pamięci jak świetlisty prezent.” (źródło: www.znak.com.pl)

Piotr Pawłowski zadaje pytanie autorce Joannie Bator.
Widok na scenę z perspektywy publiczności.
Joanna Bator odpowiada na pytanie prowadzącego.
Joanna Bator podczas rozdawania autografów.