Joanna Jax i Marcelina Marciniak na scenie sali kinowej KBP

15 lutego w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z niezwykle popularną autorką powieści historycznych, Joanną Jax. Pisarka podczas rozmowy z prowadzącą Marceliną Marciniak opowiadała w porywający sposób o swojej literackiej drodze, pasji do historii i procesie tworzenia kolejnych książek. Podczas spotkania widzowie zadawali liczne pytania, dzielili się również swoimi przemyśleniami i refleksjami dotyczącymi powieści Joanny Jax.
Autorka, która ma świetny kontakt z publicznością, nie skąpiła opowieści dotyczących genezy budowania swoich książkowych historii oraz kreowania postaci, które niekiedy miały pierwowzory w rzeczywistych osobach.
Joanna Jax jest jedną z najbardziej poczytnych autorek w KBP, a spotkanie zorganizowane zostało na prośbę naszych czytelników.
Dziękujemy za Państwa obecność podczas spotkania i zapraszamy na kolejne wydarzenia w Koszalińskiej Biblioteki Publicznej.

Joanna Jax (właśc. Joanna Jakubczak) – urodziła się i mieszka w Olsztynie. Jest absolwentką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, przez wiele lat pracowała w międzynarodowych korporacjach finansowych. Oprócz pisania powieści maluje na szkle unikatową techniką warstwową, pasjonuje się literaturą biograficzną i grafiką. Zajmuje się również copywritingiem, pisze felietony i jest wolontariuszką w Fundacji dla Rodaka. Zadebiutowała w 2014 roku Dziedzictwem von Becków, które zachwyciło zarówno recenzentów, jak i czytelników. Kolejne powieści: Długa droga do domu (2015) i Piętno von Becków (2016) ugruntowały status Joanny Jax jako pisarki. Miłośnicy jej twórczości entuzjastycznie przyjęli sześciotomowy cykl powieściowy – Zemsta i przebaczenie (2018), a także książkę Syn zakonnicy (2018). W roku 2018 i 2019 ukazał się cykl „Zanim nadejdzie jutro”, „Milczenie aniołów” oraz „Białe róże z Petersburga”. Głosami czytelników wybrana jako finalistka Festiwalu Pióro i Pazur na najbardziej wzruszającą powieść roku 2014. Laureatka Wawrzynu – Literackiej Nagrody Warmii i Mazur za rok 2016 (nagroda czytelników), dwukrotnie nominowana do Książki Roku 2017 i 2018 portalu Lubimy Czytać w kategorii „książka historyczna”.

Joanna Jax i Marcelina Marciniak na scenie sali kinowej KBP, widok od strony widowni
Joanna Jax
Widok na scenę KBP podczas spotkania autorskiego
Joanna Jax rozdaje autografy