Tomasz Ogonowski i Piotr Pawłowski podczas dyskusji, fot. Radosław Koleśnik

17 października w sali kinowej Koszalińskiej Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Piotrem Pawłowskim, promującym swoją najnowszą książkę "Sceny z życia ludzi". Podczas rozmowy z Tomaszem Ogonowskim autor miał okazję opowiedzieć o swoich metodach pracy, kluczu, według którego dobiera bohaterów swoich opowiadań czy reporterskim języku, którym charakteryzuje się jego najnowsza powieść. Nie zabrakło dyskusji na temat kondycji współczesnego świata czy genezy zła. Wątkiem, który przewijał się przez całe spotkanie była kwestia nadziei oraz jej obecności na kartach "Scen z życia ludzi".

Wszystkim uczestnikom wydarzenia dziękujemy za przybycie i już teraz zapraszamy na kolejne spotkania, które będą odbywały się w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej.

Piotr Pawłowski jest koszalińskim dziennikarzem, publicystą i wydawcą. W literaturze debiutował w latach 90.W czerwcu 2023 r. nakładem wydawnictwa Novae Res ukazała się jego powieść "Sceny z życia ludzi".

O książce: Współczesna Polska. Jedna noc, jeden dzień, kilkadziesiąt godzin. Dziesięć opowieści o ludziach z różnych środowisk, którzy za chwilę dokonają najtrudniejszych w życiu wyborów.Matka samotnie wychowująca niepełnosprawnego syna, mieszkaniec domu spokojnej starości terroryzowany przez współlokatora, narkomanka uciekająca przed widmami przeszłości, bezdomny, do którego nieoczekiwanie uśmiechnie się los… Niemal pokonani przez życie, sfrustrowani, rozgoryczeni, ale wciąż walczący o siebie i swoje miejsce w świecie. Sceny z życia ludzi to poruszające historie o tym, co może się wydarzyć, gdy człowiek postępuje wbrew człowiekowi. Historie o tym, że z takiej konfrontacji ludzkich postaw nikt nie wyjdzie bez strat, nikt nie zazna spokoju.

Piotr Pawłowski, fot. Radosław Koleśnik
Tomasz Ogonowski i Piotr Pawłowski podczas dyskusji, fot. Radosław Koleśnik