Zdjęcie przedstawiające Józefa Pitonia.

Koszalińska Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza na spotkanie z Józefem Pitoniem – wybitną postacią Podhala, znakomitym gawędziarzem, tancerzem oraz nestorem podhalańskich regionalistów.

22 września 2022r. o godz. 17:00 w sali kinowej KBP, przy placu Polonii 1 w Koszalinie.

Podczas spotkania wyświetlony zostanie film dokumentalny pt. „Niespokojny duch Józefa Pitonia”. Reżyserka Aleksandra Klawa ukazała w nim różne oblicza Józefa Pitonia, odkrywając również jego niezwykłą więź i miłość do gór. To one bowiem spajają wszystkie jego życiowe role. Są w centrum jego działań i nie pozwalają mu usiedzieć na miejscu. Duch Józefa Pitonia jest jednocześnie niespokojny, ale też opiekuńczy, a swoją troską szczególnie otacza podhalańskie dziedzictwo. Aleksandra Klawa zrealizowała filmowy portret niezwykłego człowieka, ale również zajmujący dokument, który doskonale wpisuje się w tradycję filmu górskiego.

Zapraszamy!

Film NIESPOKOJNY DUCH JÓZEFA PITONIA powstał w ramach programu FILMOTEKA MAŁOPOLSKA finansowanego ze środków Województwa Małopolskiego. Producentem filmu jest TVP 3 Kraków, koproducentem i operatorem programu Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.