Grafika promująca wydarzenie Wieczorek autorski z Patrykiem Różyckim

Przed nami kolejne ciekawe wydarzenie związane ze sztuką. Zapraszamy już 28 lutego o godz. 17:00 do sali spotkań KBP na wieczorek autorski z Patrykiem Różyckim. Spotkanie organizowane jest w ramach projektu Sztuka na Horyzoncie przez fundację Kultura Sztuka Ludzie.

Patryk Różycki to artysta wizualny, malarz, performer, autor tekstów i podcastów. Kurator kilku edycji festiwalu performatywnego Kick Off Perfo i festiwalu krótkometrażowych filmów eksperymentalnych Baza. Finalista Paszportów "Polityki" za rok 2023. Współpracuje z galerią Polana Institute.

Projekt, który zagości w KBP, został zainicjowany w 2023 roku, po zapoznaniu się fundacji Kultura Sztuka Ludzie z raportem "Wizualne Niewidzialne", w którym to można dowiedzieć się, że aż 68% Polaków uważa sztukę za istotną część przestrzeni publicznej, ale 53% z nich nigdy nie miało żadnego kontaktu z miejscem związanym ze sztuką. Ten brak dostępności jest dla nas zatrważający, ale jednocześnie potrafimy się z nim mocno utożsamić, zważając na własne doświadczenia z dostępnością do sztuki.Realizujemy nasz cel zwiększenia dostępności za pomocą trzech metod, jakimi są Wieczorki autorskie ze współczesnymi artystami, Warsztaty z Interpretacji w szkołach licealnych i Żywa Galeria.Wieczorki autorskie ze współczesnymi artystami, to program spotkań z najciekawszymi młodymi ogólnopolskimi artystami z pola sztuk współczesnych, którzy to aktywnie wystawiają w najważniejszych narodowych galeriach sztuki, oraz są laureatami najważniejszych nagród artystycznych.