W dniu 21 maja 2021 r. w Galerii Region Koszalińskiej Biblioteki Publicznej odbył się wernisaż prac Grety Grabowskiej pt. „Koszalin - Köslin - teraz”.

Uroczystość otworzył dyrektor Koszalińskiej Biblioteki Publicznej, Dariusz Pawlikowski. Słowa uznania wygłosił z-ca prezydenta Koszalina, Przemysław Krzyżanowski. Głos zabrała także sama artystka Greta Grabowska, która opisała swoje dzieła. „W moich pracach łączę wątki z przedwojennej i obecnej historii miasta i jego mieszkańców. Kompozycje sklejam ze skrawków przeszłości. To stare fotografie, gazety, druki, bilety, mapy... codzienność. To moja subiektywna, autorska opowieść o mieście, które znam od zawsze, o Koszalinie, w którym się urodziłam, wychowałam, mieszkam i tworzę. Z tektur, papierów, okruchów kleję przefiltrowaną przez moją wrażliwość mapę minionych zdarzeń”. Nie zabrakło wielu miłośników sztuki artystki oraz przedstawicieli świata kultury i sztuki.

Wystawa została zorganizowana w ramach stypendium PREZYDENTA MIASTA KOSZALINA za rok 2020.