Grafika promująca wystawę, źródło fotografii: Wikimedia Commons

Szanowni Państwo,

Od 5 lutego do 2 marca 2018 r. w Galerii Region Koszalińskiej Biblioteki Publicznej (pl. Polonii 1) dostępna będzie wystawa „Kto tak naprawdę wynalazł druk?” zorganizowana z okazji 550. rocznicy wynalezienia druku przez Johannesa Gutenberga. O pierwszych materiałach piśmienniczych, wpływie krajów Dalekiego Wschodu na rozwój technik drukarskich, o tym na czym wzorowana była prasa drukarska Gutenberga i innych ciekawostkach związanych z rozwojem technik drukarskich możecie dowiedzieć się Państwo osobiście.

Dopełnieniem wystawy będzie możliwość uczestnictwa w spotkaniu dotyczącym historii książki „Jak powstała książka?”. Dostępna będzie na nim prezentacja zrobiona w nowoczesnych programie Prezi - zawiera mnóstwo atrakcyjnych zdjęć i ciekawych filmów.

Dodatkową atrakcją spotkania będą ciekawe zajęcia plastyczne dla młodszych dzieci oraz kreatywne zajęcia przy komputerach dla grup starszych.

Podczas spotkania będzie można zobaczyć również nietypowe książki w naszych zbiorach: np. książki w formie zwojów, książkę pisaną alfabetem Braille'a, egzemplarze pięknie zdobione.
Zapraszamy zarówno dzieci, młodzież oraz seniorów!
Zajęcia dostosowane do różnych grup wiekowych, czas trwania całego spotkania - 60 min.

Wystawa będzie dostępna w Galerii REGION Koszalińskiej Biblioteki Publicznej od 5-28 lutego 2018 r., natomiast lekcja biblioteczna poświęcona historii książki i zajęcia plastyczne będą do Państwa dyspozycji przez cały rok.
Szczegółowe informacje pod nr tel. 94 348 15 69 oraz drogą mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.