15 sierpnia 2023 r. uczestniczyliśmy w obchodach setnych urodzin naszej wieloletniej członkini Marianny Krochmal. Pani Marianna od 2018 r. jest mieszkanką koszalińskiego DPS, którego pracownicy zaangażowali się w organizację urodzinowej uroczystości. Przybyło wielu znakomitych gości, wśród których byliśmy również my, przedstawiciele środowiska bibliotekarskiego.

Marianna Krochmal z bibliotekarstwem związała się w 1950 r. rozpoczynając pracę w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Koszalinie. W bibliotece pracowała głównie w administracji, ale także przy katalogowaniu książek. Przez 38 lat (1954-1992) była członkinią koszalińskiego Koła nr 1 Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Zawsze chwali się, że jej dobra kondycja psychiczna to zasługa mnóstwa przeczytanych książek, które zawsze są obecne w jej życiu. Jest osobą bardzo optymistycznie patrzącą na życie, lubiącą dobry dowcip oraz towarzystwo. Bardzo cieszyła się, że tyle osób przyszło by świętować jej urodziny.

Życzymy wszystkiego najlepszego i kolejnych lat w zdrowiu!