Kadr z filmu

2 grudnia 2022 r. odbyła się impreza jubileuszowa Koszalińskiej Biblioteki Publicznej. Współpraca biblioteki z Kołem nr 1 SBP w Koszalinie trwa już ponad 60 lat, więc nie mogło nas zabraknąć na obchodach 75-lecia powstania tej zacnej książnicy. Podczas uroczystości padło wiele miłych i ciepłych życzeń, a nasze Koło przygotowało krótki film pt. "75", pokazujący uroki relacji czytelnik-bibliotekarz. Nie obyło się także bez uhonorowania członków naszego Koła. Medale za Długoletnią Służbę otrzymały": Dorota Adamczyk, Marzena Błażejewicz, Ewa Rybak, Mariola Wiedro oraz Grażyna Wójcik, Medal "Za zasługi dla Koszalina" otrzymała Beata Sawa-Jovanoska, natomiast Medalem "Za zasługi dla Powiatu Koszalińskiego" wyróżniono Małgorzatę Zychowicz.

Dzień jubileuszu był również doskonałą okazją do umieszczenia wpisów w Księdze zasłużonych dla bibliotekarstwa koszalińskiego. W ten sposób wyróżniono trzy osoby: byłą członkinię Koła Grażynę Chłodnicką, członkinię-emerytkę Teresę Miękus oraz zmarłego niedawno członka SBP Andrzeja Ziemińskiego. Na koniec nie zabrakło wyróżnień dla członków naszego Koła przekazanych przez Przewodniczącą Oddziału SBP w Koszalinie, Hannę Dobak. Dyplomy jubileuszowe otrzymali: Wanda Budnik, Róża Witkowska, Renata Stojek, Piotr Saporowski, Lidia Guzowska, Bogusława Kałużna, Beata Sawa-Jovanoska oraz Anna Maksymiuk. Dyplomem oraz książką uhonorowano: Urszulę Staszak, Barbarę Palińską, Ewę Rybak, Iwonę Nawrocką, Małgorzatę Jasińską, Mariolę Wiedro oraz Małgorzatę Zychowicz.

Dekoracja medalowa członkiń Koła SBP
Beata Sawa-Jovanoska zostaje odznaczona Medalem "Za zasługi dla Koszalina"
Małgorzata Zychowicz otrzymuje Medal "Za zasługi dla Powiatu Koszalińskiego z rąk Starosty Mariana Hermanowicza
Członkini-emerytka Teresa Miękus wpisuje się do Księgi zasłużonych dla bibliotekarstwa koszalińskiego