Już po raz trzeci, 17 czerwca 2023, odbyła się tegoroczna edycja Mobilnej biblioteki. Tym razem gościliśmy na Osiedlu Unii Europejskiej. Była to już nasza druga wizyta w tym rejonie miasta, w którym nie działa żadna filia biblioteczna, dlatego z wielką radością przyjęliśmy zaproszenie na festyn. Oprócz tradycyjnego wypożyczania książek, na naszym stoisku można było sprawdzić swoją wiedzę ekologiczną, znajomość bajek, oraz z pomocą bibliotekarki zmienić swoją twarz w ulubione zwierzątko. Odważniejsi mogli zmierzyć się z bibliotekarką w turnieju piłkarskim lub grze w kółko-krzyżyk, albo rywalizować z bibliotekarzem na kapslowym torze wyścigowym. Wypożyczaliśmy książki, graliśmy w gry i dobrze się bawiliśmy z mieszkańcami Osiedla Unii Europejskiej.

Nasze mobilne stoisko biblioteczne "Bądź EKO z biblioteką" zostało zorganizowane w ramach realizacji projektu sfinansowanego ze środków programu "Społecznik" zainicjowanego przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

Stoisko Mobilnej biblioteki
Mobilne stoisko
Mobilna ekipa
Czytelnicy przy stoisku Mobilnej biblioteki
Malowanie twarzy
Każdy mógł zrobić sobie zdjęcie w naszej ramce
Mobilna biblioteka zawsze w centrum uwagi - ramka poluje na zdjęcie!
Stoisko Mobilnej biblioteki
Malowanie twarzy największą atrakcją
Panowie rywalizowali na kapslowym torze wyścigowym