Piotr Saporowski, Bibliotekarz Roku 2023 Województwa Zachodniopomorskiego

Z największą przyjemnością chwalimy się, że w naszym gronie mamy kolejnego Bibliotekarza Roku Województwa Zachodniopomorskiego. Tym razem ten zaszczytny tytuł otrzymał nasz Przewodniczący Piotr Saporowski.

Ubiegły rok pod względem zawodowym stanowił dla Piotra Saporowskiego niemałe wyzwanie. W tym czasie zajmował się koordynacją projektu "Bądź EKO z biblioteką", który był finansowany z funduszy Programu Społecznik 2022-2024. Projekt zakładał zorganizowanie kilku edycji Mobilnej biblioteki, czyli biblioteki w plenerze, udostępniającej zbiory o tematyce proekologicznej, a także angażującej lokalną społeczność do różnego typu gier i zabaw okołoksiążkowych o charakterze ekologicznym. Drugim wyzwaniem była implementacja nowego systemu bibliotecznego Alma w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej. Piotr Saporowski był koordynatorem wdrożenia wykonanego w rekordowo szybkim tempie (pół roku), a jego determinacja i zaangażowanie oraz mnóstwo włożonego czasu i cierpliwość sprawiły, że "przesiadka" z Alepha odbyła się płynnie. Mimo tego, że Piotr jest stosunkowo świeżym nabytkiem naszego Koła, to jego postawa, ciężka praca, głowa pełna pomysłów i zapał mogą być inspiracją dla innych. Dzięki niemu nie tylko członkowie naszego Koła nr 1, ale również pracownicy KBP mogli skorzystać z imprez kulturalnych i sportowych inicjowanych przez niego. Dla Piotra nie ma rzeczy niemożliwych, co widać nie tylko na polu zawodowym, ale również koleżeńskim.

Wręczenie statuetki Bibliotekarza Roku 2023 Województwa Zachodniopomorskiego odbędzie się 15 maja 2024 r. w Książnicy Pomorskiej.