Koszaliński Budżet Obywatelski
Koszaliński Budżet Obywatelski

Drogie Koleżanki i Koledzy! Od wczoraj można głosować na nasz projekt „Rewitalizacja fragmentu parku miejskiego przy Koszalińskiej Bibliotece Publicznej". Zgłaszając nasz projekt do Budżetu Obywatelskiego 2015 chcieliśmy stworzyć atrakcyjne miejsce do wypoczynku dla wszystkich, którzy odwiedzają nasz park, a więc czytelników Koszalińskiej Biblioteki Publicznej, mieszkańców Koszalina oraz turystów odwiedzających nasze miasto. W tym celu planujemy zagospodarowanie terenu naprzeciwko budynku głównego biblioteki przy placu Polonii 1 na swego rodzaju „Czytelnię pod chmurką" tzn. ustawienie ławek przypominających swoim wyglądem otwarte książki oraz oryginalnych „półek bookcrossingowych", które wkomponują się w otoczenie parku. Uzupełnieniem tego projektu będą wielofunkcyjne stoliki w formie książki, gdzie można by było odłożyć lekturę albo laptopa, przysiąść lub zagrać w szachy. Pamiętając o najmłodszych proponujemy ustawienie na tym terenie kilka elementów małej architektury dla dzieci (tzw. bujaków sprężynowych). Elementy tej małej, interesującej w formie architektury, mogliby zaprojektować studenci Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej. Projekt zakłada również wykonanie schodów prowadzących z placu Polonii do „Alei Dębów Pamięci", remont i modernizację istniejących alejek parkowych, naprawę i montaż ławek parkowych oraz wymianę i wyposażenie tego terenu w odpowiednią ilość koszy na śmieci.

Chcielibyśmy, aby było to miejsce, gdzie można miło spędzić czas, odpocząć, spotkać ze znajomymi, zaczytać się w lekturze albo skorzystać z darmowego hotspota Wi-Fi.

Głosować będzie można do 20 czerwca br. elektronicznie na stronie internetowej http://www.obywatelski.koszalin.pl/pl/news/bud-et-obywatelski-2015-g-osowanie oraz tradycyjnie w punktach konsultacyjnych rozmieszczonych na terenie miasta (szczegóły dotyczące projektów i sposobu głosowania oraz lista punktów do głosowania znajdują się na stronie internetowej www.obywatelski.koszalin.pl )

Wygrywa ten projekt, który zyska największą ilość głosów. Zachęcajcie więc krewnych i znajomych, by głosowali na nasz projekt! Projekt nr 6 kategoria 2 (projekty duże do 500 tyś zł)!

GALERIA
Koszaliński Budżet Obywatelski
Koszaliński Budżet Obywatelski