W niedzielę 23.10.2022 r. grupa członków Koła nr 1 odbyła nostalgiczną podróż alejami koszalińskiej nekropolii. W tym roku odwiedziliśmy groby aż 30. osób, które związały swoje życie zawodowe z bibliotekarstwem. Nasz spacer rozpoczęliśmy od miejsca spoczynku zmarłego niedawno Dyrektora-emeryta Andrzeja Ziemińskiego, nad grobem którego pośmialiśmy się i uroniliśmy nieco łez. Wspomnienia osób, które często znaliśmy z codziennej pracy towarzyszyły nam przez niemal trzy godziny. Również w tym roku pogoda nas rozpieściła, a słońce rzucało promienie między drzewami odzianymi w jesienne liście. W takiej scenerii nie mogło zabraknąć słodkiej przekąski i ciepłej herbaty, które towarzyszyły nam przy grobie budowniczego koszalińskiej biblioteki, Aleksandra Majorka. Nasz tegoroczny spacer zakończyliśmy przy grobie bibliotecznej kronikarki Krystyny Zgrzebnickiej.

Chwila zadumy nad grobem zmarłego niedawno Andrzeja Ziemińskiego
Przy grobie Marii Hudymowej
Prace porządkowe przy grobie bibliotekarki Zofii Koniecko
Członkowie Koła przy grobach koszalińskiej nekropolii