Plakat promujący Tydzień Bibliotek

9 maja 2022 o 9.00 w sali konferencyjno-kinowej Koszalińskiej Biblioteki Publicznej (KBP) odbyły się doroczne obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, które od lat niezmiennie otwierają Tydzień Bibliotek. Spotkanie rozpoczęło wystąpienie Dyrektora KBP, a całość poprowadził Przewodniczący Koła SBP. W ramach jego odczytu został zaprezentowany krótki filmik "Dzień z życia biblioteki", który w zabawny sposób przedstawiał codzienność lokalnej filii bibliotecznej.

W tym roku życzenia i gratulacje dla bibliotekarek i bibliotekarzy składali: Zastępca Prezydenta Przemysław Krzyżanowski, Starosta Koszaliński Marian Hermanowicz oraz Przewodniczący Komisji Kultury Ryszard Tarnowski.

Zarząd Koła nr 1 uhonorował dyplomami oraz nagrodami książkowymi pięć osób, które w bieżącym roku obchodziły jubileusze pracy w bibliotece. Byli to Urszula Staszak, Małgorzata Jasińska, Wanda Budnik, Renata Stojek oraz Piotr Saporowski. Najważniejszym punktem obchodów były wpisy do księgi osób zasłużonych, w której dotychczas znalazły się nazwiska ponad stu osób pochodzących z byłego województwa koszalińskiego, które przez lata swojej pracy z trudem budowały koszalińskie bibliotekarstwo i dbały o nasz wizerunek w oczach lokalnych społeczności. Obecni na sali goście wysłuchali krótkich biogramów uhonorowanych osób, po czym do księgi wpisały się: Danuta Krajewska, Koszalińska Biblioteka Publiczna; Alicja Woźniakowska, Główna Biblioteka Lekarska Oddział w Koszalinie; Bożena Wruszczak, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie.

Po części oficjalnej i krótkiej przerwie odbył się wykład prof. Ewy Kołodziejek "O równości, empatii i polityce. Jak polszczyzna reaguje na zmieniający się świat".

Wystąpienie Dyrektora KBP
Wystąpienie Przewodniczącego Koła SBP
Zastępca Prezydenta Miasta Przemysław Krzyżanowski składa gratulacje bibliotekarkom i bibliotekarzom
Wystąpienie Mariana Hermanowicza, Starosty Koszalińskiego