Pracownicy Koszalińskiej Biblioteki Publicznej oraz bibliotekarze z powiatu koszalińskiego z Bogną Tokarską, pracownicą Książnicy Pomorskiej

We wtorek, 6 czerwca 2023 r. wspólnie z Koszalińską Biblioteką Publiczną zorganizowaliśmy wyjazd szkoleniowy do bibliotek w Szczecinie. Pierwszą z nich była Książnica Pomorska, a drugą Filia nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Obie biblioteki zachwyciły nas, choć każda w inny sposób. Po każdej książnicy oprowadzali nas pracownicy, którzy o swoim miejscu pracy mogli opowiadać godzinami. Choć obie biblioteki różnią się od siebie odbiorcami, wielkością i zasobami, to jednak odczuwamy satysfakcję z wyjazdu i porcję nowych doświadczeń przywieźliśmy do domu.

Dodatkowym miłym punktem wyjazdu była wizyta w Muzeum Techniki i Komunikacji, gdzie mogliśmy dowiedzieć się więcej o szczecińskiej fabryce Stoewerów.

Po Książnicy Pomorskiej oprowadzali nas Bogna Tokarska oraz Marcin Gibalski
Bibliotekarze regionu koszalińskiego zwiedzają Książnicę Pomorską