25 października w ramach obchodów 1050-lecia chrztu Polski i Dni Kultury Chrześcijańskiej, w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej wykład nt. Św. Ottona z Bambergu wygłosił ks. prof. dr hab. Grzegorz Wejman z Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego.

20 października w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Piotrem Polechońskim, koszalińskim dziennikarzem specjalizującym się w historii miasta. Spotkanie połączone było z promocją nowej książki pt. „Koszalinianie. Zdarzyło się wczoraj”.

14-15 października odbył się I Koszaliński Kongres Kultury, w którym Koszalińska Biblioteka Publiczna aktywnie uczestniczyła, między innymi poprzez przygotowanie stanowiska ekspozycyjnego.

14 października w Filii nr 3 Koszalińskiej Biblioteki Publicznej, przy ul. Młyńskiej, w ramach młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki dyskutowano nt. książki Leeny Krohn "Pelikan. Opowieść z miasta".

13 października w ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z poezją Krajowego Bractwa Literackiego. Członkowie bractwa recytowali swoje wiersze w formie montażu słowno-muzycznego.

12 października w Filii nr 9 Koszalińskiej Biblioteki Publicznej, przy ul. Struga, w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki omawiano książkę Tadeusza Słobodzianka "Nasza klasa".

11-13 października w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej i 8 bibliotekach powiatu koszalińskiego odbyły się spotkania autorskie Anny Onichimowskiej z młodymi czytelnikami. Poza Koszalinem gościła jeszcze w bibliotekach w Będzinie, Biesiekierzu, Bobolicach, Manowie, Mielnie, Polanowie, Sianowie i Świeszynie.

6 października w ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z kulturą ormiańską pt. „Muza chrześcijańska w 1715. rocznicę chrztu Armenii". Ormiańską poezję religijną zilustrowała muzyka wykonana na duduku. Spotkanie zaszczycił obecnością ambasador Republiki Armenii w Polsce Edgar Ghazaryan.

5 października w Filii nr 8 Koszalińskiej Biblioteki Publicznej, przy ul. Andersa, na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki omawiano książkę Etgara Kereta "8% z niczego" .

5 października w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbył się finał XV edycji powiatowego konkursu „Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania”. W tym roku uczestnicy czytali utwory Henryka Sienkiewicza w 200 rocznicę śmierci Autora.

4 października w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbyła się uroczystość jubileuszu 60-lecia pracy twórczej Czesława Kuriaty, znanego koszalińskiego pisarza i poety.

3 października – 8 listopada w Galerii REGION Koszalińskiej Biblioteki Publicznej prezentowana była wystawa poświęcona życiu i twórczości Czesława Kuriaty z okazji jubileuszu 60-lecia pracy twórczej.