"Humoreska wiosenna", "Gałązka snów", "Odnaleźć świat" to tytuły troszkę zapomnianych dziś piosenek wykonywanych niegdyś przez wyjątkową piosenkarkę Annę German. Jej życie i twórczość przybliża nam obecnie serial telewizyjny, który cieszy się dużą popularnością wśród młodych i nieco starszych osób:-)

Podczas wczorajszego "środowego" spotkania z czytelnikami "książki mówionej" mieliśmy okazję posłuchać lirycznych i nastrojowych piosenek Anny German. Był to doskonały pretekst do rozmowy o jej burzliwym życiu i karierze artystycznej.

Okazało się również, że wśród naszych czytelników są wielbiciele talentu Anny German:-) Panie opowiadały różne ciekawostki o piosenkarce z czasów kiedy było o niej bardzo głośno w mediach. Zastanawialiśmy się również nad popularnością jej piosenek w latach'60 i '70. Zgodnie stwierdziliśmy, że jej słowiczy głos był perełką na ówczesnej scenie muzycznej.

Naszemu spotkaniu (wyjątkowo w mniejszym gronie bowiem zaspy śnieżne utrudniają bezpieczne przemieszczanie się) towarzyszyło dobre samopoczucie;-) Nie zabrakło też dyskusji, która podkreślała zainteresowanie tematem spotkania:-)

Pozdrawiam

K.