Kalendarz wydarzeń

Kalendarz wydarzeń

Poprzedni miesiąc Poprzedni dzień Następny dzień Następny miesiąc
W roku W miesiącu W tygodniu Według dnia Szukaj Przejdź do miesiąca
Spotkanie autorskie z Dorotą Kotas
Kategoria: BG - spotkania autorskie
Data: Środa 17 Listopad 2021, 17:00
Kontakt 94 348 15 62

Koszalińska Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Dorotą Kotas autorką książek "Pustostany" i "Cukry".Laureatką Nagrody Literackiej Gdynia oraz Nagrody Conrada.Spotkanie poprowadzi Piotr Pawłowski.

17 listopada o godz. 17:00 w sali kinowej KBP, przy placu Polonii 1 w Koszalinie.

O "Pustostanach":"Czy można nie mieć pracy przez rok, chociaż życie jest nieprzyjemnie drogie? To jest książka o tym, jak się mieszka w domu z widokiem na kulę ziemską, czym można się pożywić w mieszkaniach zmarłych sąsiadów, jak się czuje pani w kiosku Ruchu i kto kradnie spod domów azalie. Jedna z bohaterek postanawia zamieszkać w wannie, bo jest jej smutno w Warszawie. Ale wbrew pozorom to bardzo wesoła i pouczająca książka. Można się z niej dowiedzieć, jak powstaje człowiek albo z czego ugotować Polsce smaczną zupę. Poza tym moc wskazówek dla roślin, jak opiekować się ludźmi i dzieje z życia bazaru. Można kupić i czytać zamiast żyć – świetny pomysł na każdą porę roku." (źródło: znak.com.pl)

O "Cukrach":"To jest książka o kimś innym. Można się z niej dowiedzieć, jak jest w środku czyjejś głowy i czy to miłe miejsce, czy raczej ponura nora. Jest też o tym, czy zaćmienie słońca może trwać przez całe życie i gdzie znikają wszystkie papużki faliste. Jak wyglądał Jezus zanim został gwiazdą, czy lepiej jest mieszkać w igloo niż w rodzinnym domu, i co zostaje po nocnym pożarze. Bohaterka jest dziewczyną i dostała diagnozę: zespół Aspergera. Ale co to właściwie oznacza?" (źródło: wydawnictwocyranka.pl)

Dorota Kotas – urodziła się w Garwolinie w roku 1994. Studiowała filologię polską, animację kultury w IKP oraz socjologię stosowaną i antropologię społeczną w ISNS na UW. Za swoją pierwszą książkę pt. "Pustostany" (2019), otrzymała Nagrodę Literacką Gdynia w kategorii proza, Nagrodę Conrada i nominację do Nagrody im. W. Gombrowicza za najlepszy debiut. W kwietniu nakładem wydawnictwa Cyranka ukazała się jej druga książka pt. "Cukry" (2020). Mieszka w Warszawie ze swoją partnerką i zwierzętami.

Miejsce: Sala kinowo-konferencyjna KBP, pl. Polonii 1