Kalendarz wydarzeń

Kalendarz wydarzeń

Poprzedni miesiąc Poprzedni dzień Następny dzień Następny miesiąc
W roku W miesiącu W tygodniu Według dnia Szukaj Przejdź do miesiąca
Seminarium "Co z czym i ile pomieszać czego, żeby kwiaty w domu dobrze rosły"
Kategoria: BG - pozostałe wydarzenia
Data: Wtorek 30 Listopad 2021, 17:00
Kontakt 94 348 15 62

30 listopada, o godz. 17:00 zapraszamy do sali spotkań KBP (plac Polonii 1) na seminarium "Co z czym i ile pomieszać czego, żeby kwiaty w domu dobrze rosły". Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się jak na bazie kilku składników zmieszanych w różnych kombinacjach i proporcjach, zrobić podłoża dla różnych grup roślin domowych. Kompost parowany, torf, mech sfagnowy, piasek, żwir, keramzyt, włókno kokosowe, perlit, wermikulit, martwica gliniasta będą bohaterami tego spotkania.

Dyrektor Ogrodu Botanicznego w Niegoszczy, Prezes Zarządu Fundacji Regnum vegetabile Paweł Marcin Kaźmierski (ur. 10. czerwca 1977r. w Koszalinie, wg kalendarza celtyckiego zodiakalny grab) uczęszczał do II LO im. Władysława Broniewskiego w Koszalinie (klasa o profilu biologiczno-chemicznym 1992-1996). Ukończył ogrodnictwo (1996-2001) z pierwszą lokatą na wydziale Rolniczym Akademii Rolnej w Szczecinie uzyskując tytuł zawodowy inżyniera a następnie naukowy magistra o specjalności ogrodnik roślin ozdobnych. Współzałożyciel Koła Naukowego Kwiaciarzy przy ówczesnej Katedrze Roślin Ozdobnych. Laureat finału prestiżowego konkursu pod patronatem Prezydenta RP „Primus inter pares” w 2001r. Znalazł się wówczas wśród 30 najlepszych studentów w kraju. Ogrodnictwem zajmuje się od piątego roku życia. Jego pierwszymi ogrodniczymi mentorami byli Dziadek i Babcia. To właśnie Oni wpoili mu miłość i szacunek do przyrody. Posiada rozległą wiedzę teoretyczną i praktyczną w zakresie szeroko pojętego ogrodnictwa. Zbieracz z bardzo bogatą, usystematyzowaną kolekcją roślin ozdobnych. Specjalizuje się w gromadzeniu piwonii (Paeonia), kosaćców (Iris) bezbródkowych, zimowitów (Colchicum), tulipanów (Tulipa), zawilców gajowych (Anemone nemorosa), psich zębów (Erythronium).

 

Spotkania odbędą się zgodnie z najnowszymi wytycznymi epidemiologicznymi Rady Ministrów, uczestników/uczestniczki prosimy o nałożenie na spotkania maseczki ochronnej.

Miejsce: Sala spotkań KBP, pl. Polonii 1