Kalendarz wydarzeń

Kalendarz wydarzeń

Poprzedni miesiąc Poprzedni dzień Następny dzień Następny miesiąc
W roku W miesiącu W tygodniu Według dnia Szukaj Przejdź do miesiąca
Wernisaż wystawy Izy Rogowskiej
Kategoria: BG - wystawy
Data: Wtorek 14 Grudzień 2021, 17:00
Kontakt 94 348 15 62

W ramach obchodów Roku Koszalińskiej Kultury, Mediateka KBP zaprasza 14 grudnia o godz. 17:00, na wernisaż fotografii Izabeli Rogowskiej, jednej z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych koszalińskich fotograficzek.

Data wernisażu jest nieprzypadkowa: 14 grudnia 2021 r. mija 60 lat od wprowadzenia pierwszej płyty analogowej do zbiorów KBP . Była to płyta z piosenką My z Tobą sam na sam w wykonaniu Olgierda Buczka. Później nasze zbiory wzbogacały się o płyty winylowe z nagraniami tekstowymi, a wraz z postępującą cyfryzacją i ewolucją naszej kolekcji Fonoteka zamieniła się w Mediatekę.

Izabela Rogowska w 1989 r. z rodzinnego Wałbrzycha przyjechała do Słupska, gdzie pracowała w Państwowej Orkiestrze Kameralnej i Teatrze Impresaryjnym (od 2005 r. Polska Filharmonia Sinfonia Baltica), w Biurze Obsługi Widza. W 1992 r. z mężem, aktorem Wojciechem Rogowskim, przeniosła się do Koszalina. Studiowała dziennikarstwo. Od 2009 pracuje w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym – do kwietnia 2018 r. w biurze promocji, a od maja 2018 roku jako inspicjentka. Od 2014 r. jest członkinią kolegium redakcyjnego „Almanachu Kultury Koszalińskiej”, autorką większości zdjęć do kolejnych jego wydań oraz fotoedytorką publikacji. Współpracowała lub współpracuje z koszalińskimi redakcjami oraz mediami. Prowadzi własną firmę fotograficzną.

Specjalizuje się w fotografii scenicznej, teatralnej, koncertowej – jej zdjęcia mają charakterystyczny, rozpoznawalny styl i klimat. Jest także autorką pięknych portretów, zdjęć plenerowych i reporterskich. Fantastycznie fotografuje architekturę. Na wystawie zobaczymy zdjęcia z trzech ostatnich edycji Good Vibe Festivalu, Hanza Jazz Festiwalu oraz koncertu „Czekamy na sygnał”, zorganizowanego przez koszalińskich aktorów i muzyków (Zjednoczone Siły Rockowe), który 13 listopada miał miejsce w klubie G38.

Serdecznie zapraszamy!

Miejsce: Mediateka Koszalińskiej Biblioteki Publicznej