Kalendarz wydarzeń

Kalendarz wydarzeń

Poprzedni miesiąc Poprzedni dzień Następny dzień Następny miesiąc
W roku W miesiącu W tygodniu Według dnia Szukaj Przejdź do miesiąca
Wernisaż wystawy REAL 8
Kategoria: BG - wystawy
Data: Piątek 16 Wrzesień 2022, 17:00
Kontakt 94 348 15 62

16 września 2022r. o godz. 17.00 w Galerii Region odbędzie się wernisaż wystawy „REAL”. Już po raz drugi mamy przyjemność gościć w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej Wala Jarosza – komisarza wystawy, a wraz z nim artystów z całej polski biorących udział w tej inicjatywie.

Pomysł na wystawę zrodził się ze spotkań z twórcami w internecie – na forach społecznościowych i portalach artystycznych. Pomimo iż twórcy nie znali się „w realu”, to poprzez dzielenie się sztuką nawiązali artystyczne więzi. Był to czas, kiedy rozwój mediów społecznościowych i łatwość wirtualnego kontaktu zaczynała zastępować kontakt realny, dlatego pierwsza wystawa pod nazwą „Spotkanie w realu” została żywo odebrana przez malarzy, grafików i fotografików. Była to nowa, kreatywna propozycja na skonfrontowanie ze sobą interdyscyplinarnych prac. Pomysł miał być jednorazowy, ale po roku kolejni twórcy chcieli włączyć się w projekt. „REAL” rozwinął się na tyle, że w tym roku spotykamy się po raz ósmy i po raz drugi w KBP!

W tegorocznej edycji „REALU” zobaczyć będzie można prace Miry Skoczek- Wojnickiej (Kraków), Aleksandry Kulczyckiej (Wrocław), Andżeliki Miszczuk (Płock), Marka Kopczyńskiego (Białogard), Krzysztofa Trzaski (Warszawa), Wojciecha Hermana (Skarżysko-Kamienna), Doroty Średnickiej (Warszawa), Piotra Goli (Bilcza), Marii Piątek (Warszawa), Izabeli Wolskiej (Szczecin), Marty Wojnickiej (Kraków), Grzegorza Radeckiego (Gdańsk) oraz Anity Grobelak (Częstochowa). Zapraszamy!

Miejsce: Galeria Region KBP