Kalendarz wydarzeń

Kalendarz wydarzeń

Poprzedni miesiąc Poprzedni dzień Następny dzień Następny miesiąc
W roku W miesiącu W tygodniu Według dnia Szukaj Przejdź do miesiąca
Spotkanie autorskie z Maciejem Falkowskim
Kategoria: BG - spotkania autorskie
Data: Piątek 28 Październik 2022, 17:00
Kontakt (94) 348-15-62

Koszalińska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z Maciejem Falkowskim, które odbędzie się 28 października o godz. 17:00 w sali kinowej KBP przy placu Polonii 1.Spotkanie poprowadzi Łukasz Trzeciak.

Maciej Falkowski jest absolwentem stosunków międzynarodowych i studiów wschodnich na Uniwersytecie Warszawskim. Wieloletnim analitykiem w Ośrodku Studiów Wschodnich. Pracował również w Ambasadzie RP w Erywaniu oraz Fundacji Solidarności Międzynarodowej, która zajmuje się pomocą rozwojową na rzecz państw postsowieckich. Autor jest również współzałożycielem Fundacji Kaukaz.net. Obecnie pracownikiem Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Od dwudziestu lat specjalizuje się w tematyce wschodniej, w szczególności Kaukazu i Azji Centralnej. Maciej Falkowski jest autorem książki "Armenia. Obieg zamknięty" oraz współautorem (wraz z Iwoną Kaliszewską) zbioru reportaży o Kaukazie Północnym "Matrioszka w hidżabie". O byłym ZSRR pisał wielokrotnie m.in. dla „Tygodnika Powszechnego” i „Nowej Europy Wschodniej”.

"Nie tak daleko leży kraj, w którym ludzie od ponad trzech dekad żyją w lockdownie. To Armenia, która z powodu zamkniętych granic z Turcją i Azerbejdżanem, morderczego konfliktu o Górski Karabach, uzależnienia od Rosji, ekstremalnie trudnej sytuacji gospodarczej i postępującego rozkładu państwa jest izolowana na arenie międzynarodowej. Ale ormiańskie zamknięcie ma też silny wymiar mentalny. Między Ormianami a resztą świata istnieje nieprzekraczalna granica inności.Armenia. Obieg zamknięty to próba przybliżenia skomplikowanej historii tego kraju i zrozumienia tożsamości Ormian. Maciej Falkowski, który przez wiele lat poznawał Armenię od środka, przywiózł ze swych podróży fascynujące opowieści o ormiańskiej przeszłości i teraźniejszości. Opowiada więc o stolicy i prowincji, o polityce i codziennym życiu, o stanowiącym kość niezgody z Azerbejdżanem Górskim Karabachu, ale przynosi też czytelnikom historie ze wschodniej Turcji, z Gruzji, Rosji, Bliskiego Wschodu, dawnych Kresów Wschodnich, Wenecji i wielu innych miejsc, do których los przez wieki rzucał Ormian. Jego książka jest jednak nie tylko opowieścią o Armenii i Ormianach, ale także o tym, jak bardzo historia może definiować współczesność. Tytułowy obieg zamknięty to bowiem również przyczynek do refleksji nad odpowiedzialnością elit za losy zwykłych ludzi, nad tym, jak ideologiczne wizje lub brutalne interesy tych pierwszych często na wiele dekad decydują o życiu tych drugich."

źródło: https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/armenia

Miejsce: sala kinowa KBP