Zdjęcie portretowe Magdy Omilianowicz. Fot. z archiwum autorki

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Magdy Omilianowicz, autorki, dziennikarki, koleżanki.

Magda Omilianowicz zajmowała się głównie tematyką społeczną, obyczajową i kryminalną. Pracowała m.in. w redakcjach takich dzienników, tygodników i czasopism jak "Fortuna", "Polityka", "Głos Koszaliński" czy "Gazeta Wyborcza", od kilku lat była również redaktor naczelną czasopisma "DialogART". Jako pierwsza napisała książkę o seryjnym mordercy i gwałcicielu Leszku Pękalskim, zwanym "Wampirem z Bytowa". Poza tym była autorką m.in. książek: "Fakt autentyczny”, "Się jedzie", "Lanzarote. Witajcie w raju”, "Procentowo", „Wampir. Jak rodzi się zło”, „Mistrzynie kamuflażu. Jak piją Polki”, „Bestia. Studium zła”.

Magda współpracowała od lat z naszą instytucją, organizowała tu promocje swoich książek, prowadziła również spotkania autorskie. Była nie tylko świetną autorką, reporterką, dziennikarką, ale także koleżanką wielu z nas. Magda prawdziwa osobowość, osoba niezwykle ciepła, życzliwa, zawsze skora do rozmowy, otwarta na ludzi. Jej odejście pozostawi wiele pustego miejsca w świecie koszalińskiej kultury.

Zdjęcie przedstawia spotkanie autorskie promujące książkę "Mistrzynie kamuflażu. Jak piją polki".