Młodzież występująca podczas akcji „Młodzieży Czytanie”

W dniu 20 listopada w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbyła się III edycja akcji „Młodzieży Czytanie”. Przedsięwzięcie to było kontynuacją akcji Narodowe Czytanie, do której 8 września br. zachęcał wszystkich Polaków Prezydent RP Andrzej Duda.
Ze względu na 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz w związku z przypadającą 20 listopada 93. rocznicą śmierci Stefana Żeromskiego, czytane były fragmenty 44 tekstów Antologii Niepodległości oraz fragmenty „Przedwiośnia” Żeromskiego.
W wydarzeniu wzięło udział 15 szkół ponadgimnazjalnych z Koszalina oraz z powiatów: białogardzkiego, drawskiego, kołobrzeskiego, koszalińskiego, sławieńskiego, szczecineckiego, świdwińskiego i wałeckiego.

Organizatorami akcji byli: Kuratorium Oświaty w Szczecinie Książnica Pomorska im. Stanisława Staszica w Szczecinie oraz Koszalińska Biblioteka Publiczna.

Publiczność zgromadzona na akcji „Młodzieży Czytanie”
Pani Hanna Czarnecka-Giełdon oraz pan Łukasz Trzeciak witają uczestników akcji „Młodzieży Czytanie”
Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty pan Robert Stępień wita uczestników akcji „Młodzieży Czytanie”
Dyrektor Koszalińskiej Biblioteki Publicznej pan Dariusz Pawlikowski wita uczestników akcji „Młodzieży Czytanie”