Logo Fundacji Onkologicznej AntyRak
Logo Fundacji Onkologicznej AntyRak

Podczas czwartkowych spotkaniach Pań z „Robótkowa”, w Filii nr 4 KBP powstają piękne rzeczy, typu chusty robione na drutach, szale, skarpety, ozdoby. Każda z prac jest wyjątkowa, wykonana z najwyższą starannością. Aktualnie Panie przystąpiły do Projektu Fundacji Onkologicznej „AntyRak”.

Projekt „Babski szyk” skierowany jest do kobiet i dziewczyn, które poddawane są leczeniu onkologicznemu powodującemu wypadanie włosów. To dla nich, z inicjatywy Fundacji, szyte są chusty pozwalające na uzyskanie choć minimum komfortu.

My kobiety czujemy dyskomfort w sytuacji, gdy rano nie zdążymy umyć włosów lub musimy czekać na wizytę u naszej fryzjerki, która ma zawalony grafik. Jak więc możemy czuć się w sytuacji, gdy nagle tych włosów brakuje lub są bardzo przerzedzone? Choroba, z którą walczymy zabiera nam nie tylko siły, ale też część naszej kobiecości.

Możesz pomóc w projekcie „Babski szyk”:
1. Szyjąc chusty z powierzonego przez Fundacje materiału, lub
2. Wpłacając darowiznę na konto Fundacji z przeznaczeniem na zakup materiałów, z których zostaną uszyte chusty.

Chusty będą nieodpłatnie rozprowadzane na wybranych Oddziałach Onkologicznych. Można też napisać do Fundacji z prośbą o przesłanie. Zadajmy szyku! Sięgnijmy po kolorowe i bajeczne chusty uszyte przez kobiety dla kobiet!

Więcej informacji na temat Fundacji znajduje się tutaj.

GALERIA
Zaprzyjaźnione Panie z z „Robótkowa” na czwartkowym spotkaniu w Filii nr 4 Koszalińskiej Biblioteki Publicznej
Zaprzyjaźnione Panie z z „Robótkowa” na czwartkowym spotkaniu w Filii nr 4 Koszalińskiej Biblioteki Publicznej