Dzieci ze SP w Świeszynie oraz SP w Konikowie biorące udział w finale projektu  ,,Tomek i tajemnica zaginionego pomnika...’’
Dzieci ze SP w Świeszynie oraz SP w Konikowie biorące udział w finale projektu ,,Tomek i tajemnica zaginionego pomnika...’’

6 grudnia 2017 r. w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbył się uroczysty finał projektu pt. „Tomek i tajemnica zaginionego pomnika (cykl imprez promujących twórczość A. Szklarskiego w 105. rocznicę jego urodzin)”. Połączony on był ze spotkaniem autorskim z Arkadym Pawłem Fiedlerem, który opowiedział o swoim podboju Afryki fiatem 126p. Podróż ta trwała 3,5 miesiąca i wiodła z Egiptu do RPA. Podróżnik odwiedził 11 krajów. Zmierzył się m.in. z upałem w Sudanie, błotem w Ugandzie, kurzem i afrykańską „tarką” w Tanzanii. Spotkał na swojej drodze fascynujących ludzi i „nacieszył oczy” przepięknymi widokami.
W spotkaniu uczestniczyły dzieci i młodzież z powiatu koszalińskiego biorące udział w projekcie. Poprzedziło go otwarcie wystawy plansz komiksowych pt. „Tomek i tajemnica zaginionego pomnika", która jest ogólnodostępna i przystosowana dla osób niewidomych i niedowidzących dzięki audiodeskrypcji . Każdy uczestnik otrzymał w mikołajkowym prezencie egzemplarz komiksu ,,Tomek i tajemnica zaginionego pomnika’’, który powstał w trakcie realizacji projektu.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego”

Uczestnicy finału projektu  „Tomek i tajemnica zaginionego pomnika ..." oglądają wystawę komiksu
Uczestnicy finału projektu „Tomek i tajemnica zaginionego pomnika ..." oglądają wystawę komiksu
Uczestnicy finału projektu  „Tomek i tajemnica zaginionego pomnika ..." przed spotkaniem z Arkadym Pawłem Fiedlerem