Od lewej: Hirek Wrona, Dyrektor Koszalińskiej Biblioteki Publicznej Dariusz Pawlikowski

W dniu 27 września, w ramach wydarzenia Akant Good Vibe Festival 2019, Mediatekę odwiedził dziennikarz, publicysta, DJ, producent koncertów oraz organizator imprez - Hirek Wrona. W kameralnym gronie odbył się niezwykle interesujący wykład naszego gościa pt. „Dlaczego Nie Jestem Dziennikarzem Muzycznym?”, który był wzbogacony prezentacją multimedialną. Hirek Wrona poruszał m.in odwieczne problemy melomanów, co jest lepsze: muzyka w formie elektronicznej czy w formie fizycznej? Dlaczego preferujemy serwisy streamingowe typu Spotify czy Google Play Music, Deezer, Tidal?
Ponadto poruszony był temat plagiatu w muzyce, jego specyfikacje oraz przykłady na konkretnych tytułach i autorach. Nie zabrakło również pytań ze strony gości, które przeradzały się następnie w zażartą dyskusję. Wnioski po spotkaniu: W dzisiejszych czasach ciężko jest być dobrym dziennikarzem muzycznym ze względu na wszechobecną politykę, najlepszą jakość dźwięku uzyskać można na płytach winylowych i dobrym sprzęcie audio. Natomiast nośniki cyfrowe, mimo że bardzo wiernie odtwarzają ścieżkę dźwiękową, nie mają „duszy”.

Dyrektor Koszalińskiej Biblioteki Publicznej, Dariusz Pawlikowski wita publiczność zgromadzoną podczas spotkania z Hirkiem Wroną.
Hirek Wrona podczas spotkania w KBP
Pamiątkowe zdjęcie po spotkaniu z Hirkiem Wroną w KBP