Uczestnicy IV Forum Bibliotekarzy Pomorza Zachodniego w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej

„Organizacja pozarządowa przy bibliotece” to hasło, pod którym odbyło się w dniu 6 czerwca 2019 r. w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej IV Forum Bibliotekarzy Pomorza Zachodniego.

Organizatorem tego wydarzenia był Zarząd Zachodniopomorskiego Okręgu SBP. Tematem przewodnim była działalność organizacji pozarządowych (NGO) przy bibliotekach. Intencją organizatorów było ukazanie możliwości współpracy bibliotek z NGO, która wypełniania luki instytucjonalne, a co więcej - pozwala na realizację własnych pomysłów, rozwój współpracy i uzyskanie wsparcia w pozyskiwaniu funduszy.
Biblioteki jako miejsca, w których toczy się życie kulturalne lokalnej społeczności, stanowią naturalną przestrzeń współpracy z organizacjami pozarządowymi. Natomiast bibliotekarze, w których gestii leżą nie tylko zadania związane z książką, ale także doradztwo, edukacja, rozpoznawanie potrzeb społeczności - w sposób naturalny wypełniają rolę animatorów społecznych.
Forum miało na celu pokazanie narzędzi, dzięki którym możliwe będzie pozyskiwanie wsparcia finansowego na realizację w bibliotekach wielu projektów, związanych z życiem kulturalnym lokalnej społeczności (np. promocja czytelnictwa, doradztwo czy edukacja). To był dzień pełen inspiracji do działania. Dziękujemy wszystkim prelegentom i uczestnikom.

Dyrektor Koszalińskiej Biblioteki Publicznej wita uczestników IV Forum Bibliotekarzy Pomorza Zachodniego
IV Forum Bibliotekarzy Pomorza Zachodniego- wstęp do prelekcji
6203343822990421734651048791563811690643456o
Loesje dla biblioteki-slajd wprowadzający do warsztatu