Koszalińska Biblioteka Publiczna zmienia się dla Was! 22 listopada zaczęliśmy pracę w najnowocześniejszym systemie bibliotecznym Alma połączonym z wygodną wyszukiwarką Primo.

W Polsce system Alma użytkują już z powodzeniem: Biblioteka Narodowa, Uniwersytet Jagielloński oraz 130 innych bibliotek. Właśnie dzisiaj nasza biblioteka dołącza do tego grona i otwiera się na nowe możliwości płynące ze współpracy z Biblioteką Narodową.

Jakich zmian możecie się spodziewać?

• Każdy z czytelników otrzyma dostęp do połączonych katalogów Biblioteki Narodowej – bazy zawierającej 43 mln jednostek zbiorów i codziennie powiększającej się o kolejne katalogowane nowości wydawnicze.
  • Katalog online Primo umożliwia szybkie i proste wyszukiwanie zbiorów dostępnych w naszej bibliotece i w bibliotekach zlokalizowanych na terenie całej Polski.
  • Zawężanie wyników wyszukiwania umożliwiają wygodne filtry, dzięki którym można szybko znaleźć interesujące nas zagadnienie i ograniczyć do np. publikacji wydanych tylko w bieżącym roku.
  • Czytelnicy będą otrzymywać powiadomienia z informacją o możliwości odbioru zamówionej książki i o zbliżającym się terminie zwrotu wypożyczonych publikacji, będą mogli również sprawdzać status swoich zamówień, a także ustawiać powiadomienia o nowych publikacjach z określonego obszaru tematycznego.
  • Personalizacja konta będzie wzbogacona o tworzenie zestawień takich jak listy książek przeczytanych lub do przeczytania czy też tagowanie publikacji wedle indywidualnych potrzeb.

Ułatwienie dostępu do informacji przy jednoczesnym zapewnieniu jej najwyższej jakości – to cechy systemu Alma i wyszukiwarki Primo, od dziś dostępne w naszej bibliotece!