10 kwietnia w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbył się koncert uczniów ZPSM, czyli koszalińskiego "Muzyka", którzy zaprezentowali wyjątkowy program muzyczny oparty na utworach z Kabaretu Starszych Panów.

Całe przedsięwzięcie było owocem intensywnej pracy pedagogów: Lucyny Górskiej, Magdaleny Szuby, Ewy Czapik - Kowalewskiej oraz zaangażowania utalentowanych uczniów, których pasja do muzyki i sztuki widoczna była gołym okiem. Uczniowie klas śpiewu i rytmiki, przygotowani pod czujnym okiem Jowity Michałowskiej i Weroniki Bohdan, zachwycili publiczność swoim talentem wokalnym, a wsparcie instrumentalistów, czyli pianistki Anny Mendonci i perkusisty Tomasza Hepnera, dodało koncertowi profesjonalnego brzmienia i energii.

Przez wiele lat piosenki z Kabaretu Starszych Panów były niezwykle popularne i wciąż trwają w pamięci starszego pokolenia. Jednak to właśnie podczas tego koncertu młodsza część publiczności miała szansę zapoznać się z tą klasyczną, pełną humoru twórczością. Była to doskonała okazja do przypomnienia uczestnikom wydarzenia wyjątkowych utworów kabaretu, które w aranżacji "Muzyka" ożyły w nowych barwach.

Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy Was na kolejne wydarzenia w KBP!