17 maja w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbyła się konferencja na temat VI już „Żywej Biblioteki”. Pełniąca obowiązki Dyrektora Koszalińskiej Biblioteki Publicznej, Beata Sawa-Jovanoska wraz koordynatorkami tego projektu: Barbarą Wysmyk , Bogusławą Kałużną, Magdaleną Młynarczyk oraz Dorotą Łobacz zapoznały przybyłych dziennikarzy z wydarzeniem, które będzie miało miejsce 25 maja 2018.

Żywa Biblioteka polega na osobistej rozmowie z reprezentantem czy reprezentantką grupy doświadczającej stygmatyzacji. Rozmowa z Żywą Książką ma swobodny charakter i odbywa się w przyjaznej atmosferze. Warto jednak podkreślić, że Żywa Biblioteka ma być narzędziem zmiany społecznej. Założeniem przedsięwzięcia jest edukacja o prawach człowieka.