Bibliotekarze należący do SBP Koła w Koszalinie, stoją na tle stoiska Mobilnej Biblioteki
Bibliotekarze należący do SBP Koła w Koszalinie, stoją na tle stoiska Mobilnej Biblioteki

Dobre wiadomości przed weekendem! Miło nam poinformować, że ogłoszono wyniki naboru do Programu Społecznik 2022-2024, a wniosek "Bądź EKO z biblioteką" złożony przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Koło nr 1 w Koszalinie uzyskał 104,33 punkty, 16 miejsce wśród 82 zaakceptowanych (ponad 150 złożonych w subregionie) wniosków i 5️⃣0️⃣0️⃣0️⃣ zł dofinansowania !!!!
Serdecznie GRATULUJEMY społeczniczkom i społecznikom z koszalińskiego SBP'u, którzy byli autorkami i autorami nagrodzonego projektu!
Projekt zakłada zorganizowanie stoiska MOBILNEJ BIBLIOTEKI mającego w ofercie wyselekcjonowane zbiory o tematyce proekologicznej w trakcie imprez plenerowych typu piknik rodzinny, festyn okolicznościowy, itp. organizowanych wspólnie z partnerami.
Cel główny to budowanie tożsamości i spójności regionu poprzez propagowanie postaw proekologicznych, zwiększanie świadomości społecznej na temat ochrony środowiska, propagowanie czytelnictwa, zwiększanie zainteresowania książką oraz działanie na rzecz rozwoju bibliotekarstwa.

GALERIA
Logotyp Programu Społecznik 2022-2024
Logotyp Programu Społecznik 2022-2024