Widownia przed pokazem filmowym.

W ramach obchodów Roku Koszalińskiej Kultury, 7 grudnia w sali kinowej Koszalińskiej Biblioteki Publicznej odbył się pokaz krótkometrażowych filmów dokumentalnych wykonanych przez absolwentów Szkoły Wajdy. Podczas projekcji można było zobaczyć 6 filmów: „Dzień babci” reż. Ewa Ślusarczyk, „Jej obraz” reż. Olga Papacz, „Może będzie dobrze” reż. Mirosław Kłopotowski, „Papierosy” reż. Maja Markowska, „U babci” reż. Milena Mądra i „W zgodzie” reż. Dorota Bator.

Wśród projekcji znalazł się film "Papierosy" Mai Markowskiej, koszalinianki, która zdobyła Grand Prix na Imagenations Festival, międzynarodowym festiwalu sztuk performatywnych, filmów niezależnych i video artu we Wrocławiu. Po pokazie artystka nakreśliła kulisy powstawania jej filmu i charakterystykę pracy z gatunkiem, jakim jest dokument. Opowiedziała też o wcześniejszych inspiracjach i próbach twórczych, które nie doszły ostatecznie do skutku, a na koniec odpowiedziała na pytania publiczności.

Bardzo dziękujemy za liczne przybycie na pokaz i zapraszamy do obserwowania następnych wydarzeń w KBP!