Łukasz Orbitowski podczas rozmowy z Piotrem Pawłowskim
Łukasz Orbitowski podczas rozmowy z Piotrem Pawłowskim

W ramach Jubileuszu 75-lecia w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej, 18 października odbyło się spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim, które poprowadził Piotr Pawłowski.
Podczas spotkania autor i prowadzący żywo dyskutowali o najnowszej książce Orbitowskiego pt. „Chodź ze mną”, która spotkała się z uznaniem czytelników KBP. W rozmowie nie zabrakło również tematów dotykających kondycji obecnego świata, wojny oraz podejścia autora do otaczającej go rzeczywistości. Widownia zadawała liczne pytania, wykazując się znajomością książek bohatera spotkania.
Dziękujemy Państwu za obecność i zapraszamy na kolejne jesienne wydarzenia do KBP.
Łukasz Orbitowski (ur 1977). Dorastał w Krakowie, potem włóczył się po świecie, w wieku dojrzałym wrócił do rodzinnego miasta. Autor powieści "Kult" i "Inna dusza", nagrodzony Zajdlem i Paszportem Polityki. Słucha metalu, podnosi ciężary. Bywa czarnym coachem i bawi ludzi.
O czym jest nowa książka?
Rok 1958. Helena, dwudziestoletnia studentka stomatologii z Gdyni, zakochuje się w sowieckim kapitanie niszczyciela. Kola jest starszy i żonaty. Niemożliwa miłość w Polsce Ludowej zmusza ich do brawurowej ucieczki do Szwecji. Wyruszając w podróż ku szczęściu, nie znają ceny jaką zapłacą za wspólne życie. Czy odnajdą bezpieczną przystań?
Rok 2017. Czterdziestotrzyletni Dustin, kucharz i syn Heleny, po raz pierwszy słyszy od matki opowieść o ucieczce i ojcu, którego nigdy nie poznał. Musi się skonfrontować ze swoim pochodzeniem, prawdą o przeszłości Heleny oraz własnym narastającym szaleństwem.
Łukasz Orbitowski w swojej najlepszej powieści zagląda w trudny świat relacji rodzinnych i próbuje odpowiedzieć na pytanie, jak wiele z naszych rodziców zostaje w nas samych. „Chodź ze mną” to doskonała analiza wielkich namiętności i tajemnic, które kładą się cieniem na życiu najbliższych.
Kanwą dla opisanych wydarzeń jest między innymi zaczerpnięta z prasy historia tajemniczego obiektu latającego, który spadł do gdyńskiego basenu portowego pod koniec lat pięćdziesiątych. Czy był to odłamek meteorytu, satelita, a może coś innego?

GALERIA
Łukasz Orbitowski
Łukasz Orbitowski
Łukasz Orbitowski i Mariusz Rodziewicz
Łukasz Orbitowski i Mariusz Rodziewicz
Spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim
Spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim
Zastępca Dyrektora KBP Beata Sawa-Jovanoska wita na spotkaniu autorskim
Zastępca Dyrektora KBP Beata Sawa-Jovanoska wita na spotkaniu autorskim