Logo Ibuk libra. Niebieski napis IBUK libra nad nim dwie niebieskie chmurki
Logo Ibuk libra. Niebieski napis IBUK libra nad nim dwie niebieskie chmurki

Drogie Czytelniczki, drodzy Czytelnicy!

W związku z przedłużającym się zamknięciem Koszalińskiej Biblioteki Publicznej, informujemy o możliwości czytania za pośrednictwem KBP książek elektronicznych, tzw. ibuków:

Pomimo zamkniętej biblioteki, możecie czytać książki na swoim komputerze, tablecie czy telefonie przez 24 godziny na dobę. Wychodząc naprzeciw Waszym potrzebom, wzbogaciliśmy naszą standardową ofertę o elektroniczną wersję książek tzw. ibuki.

O co w tym chodzi?
Zobacz: https://www.youtube.com/watch?v=t1GffRTEueA

Od czego zacząć?
Potrzebny będzie kod PIN, który już od dzisiaj (26.03.2020) możecie pobrać wypełniając formularz on-line. Potem pozostaje już tylko rejestracja w serwisie: http://libra.ibuk.pl/

Instrukcję obsługi znajdziesz tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=LWWktdghscY

Jak to działa?
Czytanie książek w IBUK LIBRA umożliwia oprogramowanie, dzięki któremu do udostępnionych publikacji wejdziesz przez przeglądarkę WWW i to niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego oraz bez konieczności instalacji dodatkowych aplikacji. Pamiętaj jednak, aby używać aktualnej wersji przeglądarki internetowej. Uruchomienie programu wymaga włączonej obsługi Javascript, zaakceptowania obsługi "cookies" oraz zainstalowania wtyczki Adobe Flash Player.

Co na Ciebie czeka?
Do Twojej dyspozycji oddajemy ponad 1500 tytułów ibuków. Znajdziesz tu: podręczniki, poradniki i albumy. Nie brakuje książek z psychologii, socjologii, zarządzania, prawa, finansów, bankowości, pedagogiki czy medycyny. Pod adresem http://libra.ibuk.pl dostępna jest także literatura popularna. Wystarczy, że klikniesz na wybraną publikację, a wtedy zobaczysz informację o książce wraz z podglądem treści.

W e-czytelni zrobisz notatki bezpośrednio w książce, dodasz zakładki, wyszukasz słowa i frazy, możesz tagować ważne fragmenty albo stworzyć własną półkę z e-książkami.