XIII Gala Koszalińskiej Kultury

29 marca 2023 r. w Filharmonii Koszalińskiej odbyła się XIII Gala Koszalińskiej Kultury, podczas której zostały wręczone nagrody Prezydenta Miasta Koszalina w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Spotkanie było okazją do przypomnienia szerokiej oferty kulturalnej, dostępnej dla mieszkańców w ubiegłym roku. Tradycyjnie podczas Gali swoją premierę miał także Almanach Kultury Koszalińskiej, który już niebawem będzie dla Państwa dostępny miedzy innymi w budynku głównym Koszalińskiej Biblioteki Publicznej.

Spośród 59 wniosków, które rozpatrzyła oraz zaopiniowała Kapituła Nagrody Prezydenta Miasta decyzją Prezydenta Miasta przyznano 37 nagród.

Z przyjemnością informujemy, że projekt „Romantycznie w sercu miasta”, realizowany przez Koszalińską Bibliotekę Publiczną przy współpracy z lokalnymi twórcami: Ewą Czapik-Kowalewską (Teatr "Zwierciadło"), Elżbietą Malczewską-Giemzą (Teatr "Reunited") oraz Wojciechem Węglowskim (Teatr "Recepta") otrzymał nagrodę Wydarzenia Kulturalnego Roku 2022.

Dziękujemy za to wyróżnienie, a wszystkim pozostałym laureatom serdecznie gratulujemy!

Almanach Kultury Koszalińskiej 2022
Goście Gali podczas lektury
Dyrektor KBP Dariusz Pawlikowski oraz Barbara Wysmyk odbierają nagrodę
Barbara Wysmyk, Dariusz Pawlikowski, Elżbieta Malczewska-Giemza, Ewa Czapik-Kowalewska oraz Maciej Zychowicz z nagrodą za Wydarzenie Kulturalne Roku 2022