Na stole stoi książka Juliusza Słowackiego Balladyna

Dziewiąta odsłona Narodowego Czytania już za nami. Tym razem mieszkańcy Koszalina i okolic mieli szansę przypomnieć sobie pełne magicznych stworzeń dzieło Juliusza Słowackiego „Balladyna”. Był nóż, były maliny i dwie siostry, które walczą o serce zacnego Kirkora.

Czytanie, jak co roku zainaugurował Prezydent Koszalina Piotr Jedliński, który wcielił się w rolę króla Kirkora. Towarzyszyły mu radna Krystyna Kościńska jako Balladyna, Przewodnicząca Rady Kultury Ewa Czapik-Kowalewska jako Alina i radna Bożena Kaczmarek jako Wdowa. Trudne zadanie przypadło zastępcy prezydenta - Przemysławowi Krzyżanowskiemu (Kirkor), który czytał scenę wraz ze Zdzisławem Derebeckim – dyrektorem BTD, niejednokrotnie wcielającym się w rolę Pustelnika na deskach teatru. Trzeci występ, to zabawna scena Przewodniczącego Rady Miejskiej - Jana Kuriaty, który na parę minut zamienił się w pięknego Grabca i radnej Bożeny Kaczmarek, która stała się zakochaną do szaleństwa królową fal Goplaną.

Po występach włodarzy miasta na scenie zawitali pięknie przebrani aktorzy ze Studia Artystycznego im. Ziembińskich oraz Teatru „Zwierciadło” działających przy CK105 w Koszalinie. Jak co roku, udało im się idealnie oddać nastrój panujący w dramacie. O oprawę artystyczną zadbała Ewa Czapik – Kowalewska – pedagog teatralny, reżyserka i animatorka kultury.

Dziękujemy, że byliście z nami w tę deszczową sobotę i zapraszamy za rok!

GALERIA
Zastępca dyrektora Beata Sawa-Jovanoska wita publiczność Narodowego Czytania Włodarze miasta czytają fragmenty "Balladyny" Przemysław Krzyżanowski i Zdzisław Derebecki wcielają się w Kirkora i Pustelnika Jan Kuriata jako Grabiec i Bożena Kaczmarek jako królowa fal Goplana Aktorzy z teatru Zwierciadło i Studia Artystycznego im. Ziembińskich Aktorzy z teatru Zwierciadło i Studia Artystycznego im. Ziembińskich Aktorzy z teatru Zwierciadło i Studia Artystycznego im. Ziembińskich Aktorzy z teatru Zwierciadło i Studia Artystycznego im. Ziembińskich Aktorzy z teatru Zwierciadło i Studia Artystycznego im. Ziembińskich Aktorzy z teatru Zwierciadło i Studia Artystycznego im. Ziembińskich Aktorzy z teatru Zwierciadło i Studia Artystycznego im. Ziembińskich Aktorzy ze Studia Artystycznego im. Ziembińskich czytają "Balladynę" Aktorzy z teatru Zwierciadło Aktorzy ze Studia Artystycznego im. Ziembińskich czytają "Balladynę" Aktorzy ze Studia Artystycznego im. Ziembińskich czytają "Balladynę" Publiczność Narodowego Czytania 2020 Koszalinianie czytają Balladynę - pani Alicja Marciniak i Wanda Kamyk Radna Bożena Kaczmarek podpisuje się na plakacie Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Kuriata podpisuje się na plakacie Przewodnicząca Rady Kultury Ewa Czapik-Kowalewska podpisuje się na plakacie Radna Krystyna Kościńska podpisuje się na plakacie Prezydent Miasta Piotr Jedliński podpisuje się na plakacie Zastępca prezydenta Przemysław Krzyżanowski podpisuje się na plakacie Dyrektor BTD Zdzisław Derebecki podpisuje się na plakacie Pani Wanda Kamyk podpisuje sie na plakacie Narodowego Czytania Beata Sawa-Jovanoska wręcza nagrody czytającym Beata Sawa-Jovanoska dziękuje chętnym czytającym fragmenty Balladyny Aktorzy podpisują się na plakacie Aktorzy podpisują się na plakacie Aktorzy podpisują się na plakacie Aktorzy podpisują się na plakacie Aktorzy podpisują się na plakacie Aktorzy podpisują się na plakacie Aktorzy podpisują się na plakacie Publiczność Narodowego Czytania 2020 Publiczność Narodowego Czytania 2020