Na zdjęciu: Precke na blaszce. Jako ozdoba dołączone grafiki z kaszubskimi wzorami w górnym i dolnym rogu

W ramach tegorocznych Dni Koszalina, Koszalińska Biblioteka Publiczna wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich „Ino Będzino” w dniach od 20 do 24 maja zapraszała do wypiekania „Chleba Jamneńskich Karzełków”. Akcja inspirowana była legendą „O dobrych karzełkach znad brzegów Jamna”. Panie z koła gospodyń dzieliły się swoimi przepisami na wypieki oraz zdjęciami ze swoich kuchni, zachęcając mieszkańców do pieczenia. Pieczywo ozdabiane było wzorami jamneńskimi. Wszystkich chętnych zapraszaliśmy do pieczenia własnych chlebów i wrzucania swoich „chwalipostów” z przepisami oraz zdjęciami, w komentarzach na fanpage’u KBP.

Poniżej w linku przedstawiamy film z pieczeniem chleba przez Krzysztofa Olesiaka. Reszta przepisów znajduje się w galerii.

GALERIA
Łatwy chleb wieloziarnisty autorstwa Ewy Gwizd z mężem Romanem Ciastka autorstwa Wandy Kwiatkowskiej Tulipanowe precle autorstwa Barbary Wysmyk Chleb autorstwa Agnieszki Orzechowskiej Chleb autorstwa Danuty Dziubińskiej Chleb autorstwa Konrada Przybylskiego Chleb pszenno-razowy autorstwa Agnieszki Kwiatkowskiej Chleb autorstwa Elżbiety Kościjańskiej Foccacia autorstwa Anny Wieczorek Chleb autorstwa Jadwigi Kulczyckiej z wnukami Wojtkiem i Bartkiem Chleb autorstwa Patrycji Mrówczyńskiej-Lewandowskiej z synkiem Dawidem