Eugeniusz Żuber podpisuje swoją książkę

23 października 2019 r. w sali kinowej Koszalińskiej Biblioteki Publicznej przy placu Polonii 1 odbyła się promocja książki autorstwa Eugeniusza Żubera „Koszalin współczesny w pigułce”. To już dziewiąta książka, pana Żubera, którą wydał wspólnie z biblioteką. Zainteresowanie spotkaniem było bardzo duże. Nie zabrakło włodarzy miasta, na promocję przybył m.in. Prezydent Miasta Koszalina Piotra Jedliński, zastępca Prezydenta Przemysław Krzyżanowski, Sekretarz Miasta Tomasz Czuczak, przewodniczący Rady Miejskiej Jan Kuriata, radna Dorota Chałat, przewodniczący Komisji Kultury Ryszard Tarnowski. Podczas spotkania autor odpowiadał o swoim dotychczasowym dorobku. Nie zabrakło oczywiście pytań o województwo środkowopomorskie, ostatnie wybory, a także o kolejną książkę. Spotkanie poprowadził Piotr Pawłowski.

Książkę pana Eugeniusza Żubera można bezpłatnie otrzymać w wypożyczalni Koszalińskiej Biblioteki Publicznej.

„Koszalin współczesny w pigułce” to zbiór informacji o mieście „tu i teraz”. Ten swoisty bank wiedzy ma spełniać rolę podręcznego ABC dla mieszkańców, instytucji i przyjezdnych gości. Informacje i zdarzenia przedstawione zostały w formie liczb, zestawień, tabel i wykresów. Niniejsza publikacja nie wyczerpuje całokształtu problematyki miejskiej, zawiera jedynie ogólną wiedzę o teraźniejszym Koszalinie, rejestruje obecne oblicze miasta.

Publiczność zgromadzona na spotkaniu z Eugeniuszem Żuberem.
Plakat promujący spotkanie oraz dwie ksiązki autora są wyeksponowane na okrągłym stoliku.
Na pierwszym planie publiczność. W głębi Eugeniusz Żuber oraz prowadzący spotkanie Piotr Pawłowski siedzą na czerwonych fotelach przy okrągłym stoliku. Z lewej strony gości wita dyrektor KBP, Dariusz Pawlikowski.
Na pierwszym planie publiczność. W głębi Eugeniusz Żuber oraz prowadzący spotkanie Piotr Pawłowski siedzą na czerwonych fotelach przy okrągłym stoliku. Z lewej strony stoi operator z kamerą.
Od lewej: Eugeniusz Żuber, Piotr Pawlikowski. Międzynimi stolik z plakatemi książkami. Na pierwszym planie widać również książki autora.
Publiczność zgromadzona na spotkaniu z Eugeniuszem Żuberem.
Eugeniusz Żuber prezentuje napisane przez siebie książki. Jedną z nich trzyma w dłoni. Przed nim stoi owalny stolik, na którym te książki stoją.
Eugeniusz Żuber składa pamiątkowe podpisy. Wokół niego stoją czytelnicy.
Eugeniusz Żuber składa pamiątkowe podpisy. Wokół niego stoją czytelnicy. Jan Kuriata prezentuje najnowszą książkę autora.
Eugeniusz Żuber siedzi przy okrągłym stoliku przy otwartej swojej książce. Na stoliku leży słonecznik.