Okładka

16 grudnia 2021 odbyła się promocja Rocznika Koszalińskiego - wydawnictwa Koszalińskiej Biblioteki Publicznej. Podczas wydarzenia prelekcje wygłosili autorzy trzech tekstów. Iwona Sławińska, która pełni również funkcję sekretarza, nakreśliła słuchaczom proces tworzenia Rocznika Koszalińskiego, wspomniała także o nowym dziale zatytułowanym "Tutejsi". Jako bohaterowie pojawili się w nim Onnaschowie oraz siostry Pileckie. Kolejne wystąpienie dotyczyło historii ulicy Stanisława Wyspiańskiego przedstawionej przez Gretę Grabowską. Autorka szczególnie związana jest z tym miejscem i od lat prowadzi działania na rzecz przywrócenia dawnego blasku tego zakątka Koszalina. W swojej prezentacji ujęła też fotografie, na których bazowała podczas tworzenia projektu. O innych koszalińskich ulicach opowiadał za to Krzysztof Urbanowicz. Pokazywał, jak zmieniało się nasze miasto na przestrzeni lat i jak na nazewnictwo ulic wpływała rządząca w danym momencie historii władza.

To, co zostało przedstawione na promocji, to jedynie zachęta do przeczytania całego Rocznika Koszalińskiego! Zapraszamy do Budynku Głownego KBP, gdzie można będzie pobrać egzemplarz wydawnictwa.

Autorzy artykułów Greta Grabowska i Krzysztof Urbanowicz, Dyrektor Archiwum Państwowego w Koszalinie Katarzyna Królczyk oraz Wicedyrektor Koszalińskiej Biblioteki Publicznej Beata Sawa-Jovanoska.
Iwona Sławińska zapowiada pozostałych autorów.
Greta Grabowska podczas prelekcji.
Krzysztof Urbanowicz podczas prelekcji.
Krzysztof Urbanowicz podpisuje plakat.
Iwona Sławińska podpisuje plakat.
Greta Grabowska podpisuje Rocznik Koszaliński.