Od lewej: Dyrektor KBP, Dariusz Pawlikowski; Elżbiera Malczewska-Diemza, jurorka

Mamy już wyniki 52. Regionalnego turnieju recytatorskiego „Ptaki, ptaszki, ptaszęta polne” online 2021– eliminacje miejskie i powiatu koszalińskiego. Specjalnie nagrany na tę okazję filmik znajduje się tutaj.

Skład komisji to:
1) Ewa Czapik-Kowalewska
2) Elżbieta Malczewska-Giemza
3) Sylwia Olesiak

WYNIKI:
1) Ptaszęta (kl. I-III)
Komisja wysłuchała wystąpień 28 uczestników z Koszalina i powiatu koszalińskiego i postanowiła przyznać 2 nagrody i jednocześnie awansować do finału:
1. Maja Sawińska: SP nr 18 w Koszalinie
2. Michał Ryfun: Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie
1. Agnieszka Wiechowska: Katolicka Szkoła Podstawowa w Koszalinie

2) Ptaszki (kl. IV-VI)
Komisja wysłuchała wystąpień 11 uczestników z Koszalina i powiatu koszalińskiego i postanowiła przyznać 2 nagrody i jednocześnie awansować do finału:
1. Patrycja Przekota: Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie
2. Maja Siwiela: Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Sianów/SP nr 2 w Sianowie
1. Malwina Ciach: Gminna Biblioteka Publiczna w Będzinie/SP w Dobrzycy

3) Ptaki (kl. VII –VIII)
Komisja wysłuchała wystąpień 8 uczestników z Koszalina i powiatu koszalińskiego i postanowiła przyznać 2 nagrody i jednocześnie awansować do finału:
1. Lena Łojewska: Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Sianów/SP w Dąbrowie.
2. Natalia Przekota: Centrum Kultury 105
1. Martyna Pacek: Gminna Biblioteka Publiczna w Będzinie/SP w Mścicach

Wszystkim uczestnikom i nagrodzonym serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział. Zapraszamy za rok. Mamy nadzieję, że następnym razem spotkamy się osobiście. Wszyscy uczestnicy eliminacji proszeni są o odbiór osobisty nagród książkowych. Nagrody będą dostępne w budynku głównym Koszalińskiej Biblioteki Publicznej, przy pl. Polonii 1 od dnia 11 czerwca 2021 r., kiedy to poznamy wyniki finałowe turnieju, do dnia 1 września 2021 r.