Laureaci konkursu na wspólnym zdjęciu

5 kwietnia w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbyła się XX edycja powiatowej dziecięcej sesji naukowej, w tym roku pt. „Czarodziejski świat Doroty Gellner”. W ramach akcji Starsi – Młodszym, referaty wygłosili uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Koszalinie, popularnego „Ekonoma”. Młodzież przygotowała pani Iwona Olkiewicz.

Sesja była jednocześnie podsumowaniem powiatowego konkursu plastycznego pt. „Ilustrujemy utwory Doroty Gellner”. Na konkurs wpłynęły 362 prace plastyczne wykonane różną techniką, z bibliotek, szkół podstawowych, przedszkoli Koszalina i powiatu koszalińskiego. Z gmin: Będzino, Biesiekierz, Bobolice, Manowo, Mielno, Polanów, Sianów i Świeszyno, z Koszalina, między innymi: z przedszkola nr 3, 7, 10, 11, 16, 22, 23, 35, Happy Days, oraz szkół podstawowych nr 1, 5, 7, 9, 13, 14, 18, 23 a także z Filii nr 3 Koszalińskiej Biblioteki Publicznej.

Najwięcej prac wpłynęło: ze Szkoły Podstawowej w Konikowie (47), Filii w Dobrzycy Gminnej Biblioteki Publicznej w Będzinie (37), Szkoły Podstawowej nr 23 w Koszalinie (31), Filii w Tymieniu Gminnej Biblioteki Publicznej w Będzinie (19), Sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Koszalinie (15), Szkoły Podstawowej nr 5 w Koszalinie (15), Przedszkola Gminnego w Parnowie (15), Szkoły Filialnej w Nacławiu (14).

Komisja konkursowa postanowiła nagrodzić 72 prace. Autorzy narodzonych rysunków otrzymali nagrody i dyplomy wykonane na kanwie pracy Zuzanny Borys i Hanny Wnuk, podczas powiatowej dziecięcej sesji naukowej. Nagrodzone prace można było podziwiać na wystawie, w Galerii Region Koszalińskiej Biblioteki Publicznej do 26 kwietnia. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom, wielkiego talentu plastycznego.

W załączniku umieszczono listę nagrodzonych uczestników w porządku alfabetycznym.

ZAŁĄCZNIKI
Plik Pobrano
Lista nagrodzonych w konkursie plastycznym "Ilustrujemy utwory Doroty Gellner" 135
Uczestnicy wydarzenia