Sesja dziecięca w KBP

10 kwietnia w sali kinowej KBP odbyła się X powiatowa sesja naukowa dziecięca pt. "Bajki Pana Perrault". Sesja jest jednocześnie podsumowaniem powiatowego konkursu plastycznego "Ilustrujemy Bajki Pana Perrault". Gościem honorowym imprezy był Marcin Pałasz, świetny pisarz książek dla dzieci i młodzieży.

Pierwszy referat wygłosiła prof. Barokowej rozrywki, Martyna Kaczmarek kl.IV SP i Biblioteka w Mielnie, tytuł referatu „Pan Perrault i jego Sława"

Drugi wykład, pod tytułem „Baśnie, bajki i bajeczki Pana Perrault" wygłosiła prof. Bajkoznawstwa barokowego Aleksandra Zagulak, kl.VI SP i Biblioteka w Sianowie. O małej chłopeczce w czerwonym kapturku opowiedziała prof. Zoologii wilczej Patrycja Ławrynowicz kl.VI SP w Starych Bielicach i Biblioteki w Biesiekierzu Czwarty z kolei wykład wygłosiła prof. Gracji nieprzemijającej Alicja Kowalska kl.VI SP i Biblioteki w Biesiekierzu. Przewrotny tytuł referatu brzmi: „Opowieść o wdzięku czyli Kopciuszek" a powinien raczej nazywać się „Zwariowany Kopciuszek"

Piąty referat zaprezentowała prof. Dobrego snu Martyna Cyngiel, kl.II SP7 w Konikowie, Biblioteka w Świeszynie. Tytuł wykładu: „Bajka o cierpliwości czyli Śpiąca Królewna". Ostatni referat pt."Frant z Czubkiem i inne osobliwości Pana Perrault" wygłosiła prof. Osobliwości wszelkich Weronika Olesiak, kl.IV SP w Rosnowie, Biblioteka w Manowie.

Sesja dziecięca w KBP