Alek Rogoziński podczas spotkania.

15 grudnia w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbyło się ostatnie już w 2023 roku spotkanie autorskie. Naszym gościem był Alek Rogoziński - z zawodu dziennikarz, a z pasji twórca kryminałów.

I choć po kryminałach moglibyśmy spodziewać się aury tajemniczości, to nie tym razem! Alek Rogoziński jest jednym z najpopularniejszych autorów komedii kryminalnych i, jak sam mówi, wprowadza lekkość i humor do polskiej literatury. Widać to było także podczas spotkania, które dzięki wyjątkowej otwartości pisarza nabrało wręcz charakteru stand-up'owego. Uczestnicy poznali nie tylko zaplecze pracy autora, ale także mnóstwo ciekawych anegdot z jego życia. Było to idealnie relaksujące wydarzenie na zabiegany okres przedświąteczny, po którym wszyscy nabrali dodatkowej, pozytywnej energii!

Dziękujemy Wam za obecność i zapraszamy do wypatrywania kolejnych spotkań już w styczniu! Wszystkie informacje na ich temat znajdziecie na naszej stronie internetowej i w mediach społecznościowych.

Alek Rogoziński - karierę zaczynał w połowie lat 90. w kultowej już dzisiaj Rozgłośni Harcerskiej, potem zasiadał za mikrofonem m.in. w Radiu Plus i warszawskim Radiu Kolor. Zadebiutował w marcu 2015 roku kryminałem „Ukochany z piekła rodem”, zdobywając 1-sze miejsce na liście bestsellerów kryminalnych EMPIK.com. Kolejną 1-szą pozycję zdobył w 2022 roku w kategorii literatura obyczajowa dzięki powieści „Przeklęta szkatułka”. Jesienią 2019 roku jego powieść „Raz, dwa, trzy… giniesz ty!” doczekała się inscenizacji na deskach Teatru Druga Strefa. W 2022 roku sprzedano prawa do ekranizacji jego powieści „Skradziony klejnot” (pierwszego tomu sagi „Gorset i szpada”).

Alek Rogoziński i Piotr Pawłowski podczas spotkania.
Autor opowiada o sesji zdjęciowej.
Autor podczas składania autografów.