Grafika promująca spotkanie pt. „Między artystyczną rodziną Kossaków a Żegotą. Zofia Kossak nie tylko literacko”. Na pierwszym planie kobieta na koniu , na drugim planie mężczyzna na koniu.

23 maja 2018 r. odbyło się spotkanie pt. „Między artystyczną rodziną Kossaków a Żegotą. Zofia Kossak nie tylko literacko”, które poprowadził pracownik Działu Informacyjno-Bibliograficznego KBP Leszek Laskowski. Czytelnicy Wypożyczalni „książki mówionej” wysłuchali opowieści o Zofii Kossak - pisarce, malarce, społeczniczce, miłośniczce przyrody, której życie mogłoby posłużyć za kanwę niejednego filmu. Podczas spotkania zaprezentowano zapomniane zdjęcia i krótkie filmy oraz ciekawostki i barwne fakty z jej życia.

Dział Informacyjno-Bibliograficzny z okazji 50. rocznicy śmierci Zofii Kossak przygotował dwie lekcje biblioteczne: „Między artystyczną rodziną Kossaków a Żegotą. Zofia Kossak nie tylko literacko” dla młodzieży i dorosłych, a także „O Zofii Kossak i skrzacie Kacperku” dla dzieci.
Bliższe informacje https://www.biblioteka.koszalin.pl/oferta/lekcje-biblioteczne.

Zapraszamy!

Czytelnicy Wypożyczalni „książki mówionej”słuchają opowieści o Zofii Kossak