Iras, Stefan, Piecol, Szyna, Kondzioł i DJ WeeDJet podczas spotkania

Za nami kolejne spotkanie "Z archiwum koszalińskiego rapu", tym razem połączone z premierą czwartego woluminu kompilacji pod tym samym tytułem.

Wydarzenie było okazją do rozmowy o koszalińskiej scenie hip-hopowej. Na fotelach zasiedli raperzy Piecol i Kondzioł, raper i producent muzyczny Szyna, Stefan, DJ WeeDJet oraz Iras, który pisał do dwóch portali zajmujących się lokalną sceną hip-hopową. Nasi goście wspominali swoje pierwsze występy w klubach Drejk, Kreślarnia, Kwadrans czy Music Pubie. Opowiadali także o swoich pierwszych bitwach freestyle’owych, które polegały na prezentowaniu improwizowania na zadany temat losowo wybranego bitu. Nie zabrakło anegdot i ciekawostek: Kondzioł opowiadał m.in. o tym, ilu raperów przewinęło się przez Nie Po Drodze Studio, które mieściło się przy ul. Połczyńskiej.

Tym razem „Z archiwum…” rozpoczęło się od pokazu filmu złożonego z fragmentów koszalińskich teledysków hip-hopowych. Była to miła niespodzianka nie tylko dla naszych gości. Jak sama nazwa cyklu wskazuje – archiwum…warto do niego zaglądać bo można odnaleźć interesujące perełki, o których trzeba pamiętać i rozmawiać. Dwadzieścia lat temu popularne były takie utwory jak: Olewka – wykonawca Yaro czy Impreza – gdzie Liroy zaprosił do rapowania…no właśnie koszalinian: wspomnianego już Yaro i Onila. Śmiało można stwierdzić, że na ówczesne czasy to było nie lada osiągnięcie.

Dziękujemy za przybycie i zapraszamy na kolejne muzyczne wydarzenia w KBP!

Przedstawicielka fundacji "Magia - fundacja pomocy dzieciom"
Iras, Stefan, Piecol, Szyna, Kondzioł i DJ WeeDJet podczas spotkania "Z archiwum koszalińskiego rapu"
Uczestnicy spotkania podczas zakupu płyty
Uczestnik spotkania podczas zakupu płyty