Członkowie Krajowego Bractwa Literackiego: Maria Stawiarz, Grażyna Piekarewicz, Ludmiła Raźniak, Krystyna Pilecka oraz Władysław Pitak.

8 sierpnia 2023r. w Galerii Region Koszalińskiej Biblioteki Publicznej wystąpili członkowie Krajowego Bractwa Literackiego SPK w Koszalinie. Podczas wydarzenia wysłuchaliśmy autorskich wierszy Marii Stawiarz, Grażyny Piekarewicz, Ludmiły Raźniak, Krystyny Pileckiej oraz Władysława Pitaka. Poezja wzbogacona była oprawą muzyczną przygotowaną przez Wacława Nowickiego i Elżbietę Taborek.

Artyści zdecydowali się w tym roku na odrobinę improwizacji w swoim programie, choć tematyka spotkania jak zwykle skupiona była wokół atmosfery lata. Pojawiły się wiersze pisane w przypływie weny, na krótką chwilę przed rozpoczęciem wydarzenia, był również quiz poetycki oraz chętni do zaprezentowania swojej twórczości poeci z publiczności. Członkowie Bractwa Literackiego bawili się znakomicie mogąc po raz kolejny podzielić się swoimi utworami z biblioteczną widownią, a słuchacze z zainteresowaniem doświadczali poezji płynącej z głębi serca.

Wszystkim uczestnikom wydarzenia dziękujemy za udział i już teraz zapraszamy na następne spotkania organizowane przez KBP!

Członkowie Krajowego Bractwa Literackiego podczas wykonywania utworu.
Krystyna Pilecka i Władysław Pitak podczas recytacji wiersza.
Elżbieta Taborek podczas wykonywania utworu.
Członkowie Bractwa Literackiego.